Systemy sterownia

Systemy Sterownia

Dostępne obecnie na rynku napędy można zaklasyfikować do trzech grup:

  • ręczne
  • półautomatyczne
  • automatyczne

Z gamy napędów ręcznych oferujemy zwijacze i kasty z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych, w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią.

Kolejną grupą są systemy półautomatyczne. Zaliczamy do nich mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny. Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Często używa się je jako rozwiązanie pośrednie w sytuacjach, kiedy roleta jest zbyt ciężka by zastosować mechanizm ręczny, ale ograniczać koszty względem mechanizmu automatycznego. Do mechanizmów półautomatycznych zaliczamy system sprężyn, które to mogą być zastosowane w niemalże każdej rolecie jako element wspomagający.

Ostatnim i najwygodniejszym systemem jest napęd siłowników. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Dzięki producentom tych mechanizmów jesteśmy w stanie zaoferować siłowniki wyposażone w radiolinię umożliwiającą sterowanie grupą rolet bez konieczności stosowania okablowania pomiędzy samymi roletami, jak i przełącznikiem. Awaryjny napęd ręczny siłowników umożliwia obsługę rolety w przypadku zaniku napięcia

Konfigurator >